Uroczystości
TYDZIEŃ KSIĄŻKI ELEKTRONICZNEJ

Uczniowie naszego gimnazjum na zajęciach bibliotecznych obejrzeli prezentację multimedialną
o elektronicznej platformie LEGIMI.
Każdy posiadacz naszej elektronicznej karty bibliotecznej może otrzymać specjalny kod, dający dostęp do 18 000 ebooków znajdujących się w ofercie serwisu Legimi.
Jest to już trzecia platforma, do których czarnoborska biblioteka wykupiła abonament. Przypominamy są to Libra.Ibuk.pl i Legimi. Legimi oferuje wiele nowości z literatury pięknej, Libra w zdecydowanej większości książki popularnonaukowe.

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy posiadający kartę biblioteczną Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Kody są ważne do końca 2017 roku. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po następny kod (o ile placówka wykupi dostęp na kolejny okres).

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzyma komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula dla całej placówki.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Miłej lektury!
Znam wiersze Tuwima
11 października 2016 r. w bibliotece (w ramach lekcji bibliotecznych organizowanych cyklicznie przez panią Grażynę Nir) klasa III b, pod opieką wychowawczyni pani Jolanty Madejewskiej, wzięła udział w konkursie czytelniczym
 z cyklu ZNAM WIERSZE JULIANA TUWIMA.

Po wysłuchaniu i przeczytaniu wiersza LOKOMOTYWA uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści wysłuchanego utworu. Musieli wykazać się oni bardzo dobrą i szczegółową znajomością tekstu. Po podsumowaniu punktów wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Alicja Filip
II miejsce -Tymoteusz Świt i Szymon NawrockiUczniom gratulujemy sukcesu a wszystkie dzieci zachęcamy do czytania wierszy Juliana Tuwima.
Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych obchodzony jest 
w czwarty poniedziałek października. Obchody tego święta zostały zainicjowane
 w 1999 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Młodzież przygotowała z tej okazji krótkie filmy o naszej bibliotece. Na uroczystości gościliśmy wójta gminy Czarny Bór, Pana Adama Góreckiego, z-cę wójta gminy Czarny Bór, Panią Renatę Chruszcz, dyrektora Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze, Panią Annę Dziewit, dyrektora Centrum Biblioteczno-Kulturalnego, Pana Grzegorza Łuczko, przewodniczącego Gminnej Komisji do spraw Oświaty, Kultury i Sportu, Pana Waldemara Porębę, przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej, Panią Joannę Nosal oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Gimnazjum, Panią Dorotę Kaziuk.
Jury w składzie: dyrektor Anna Dziewit, dyrektor Grzegorz Łuczko i przewodniczący Waldemar Poręba ogłosili zwycięzców:
I miejsce Klasa III A, wychowawca P. Danuta Pyrdoł
II miejsce klasa III A, wychowawca P. Edyta Kuzera
III miejsce klasa I C, wychowawca P. P. Głębocka
Wszyscy uczestnicy imprezy mieli też możliwość obejrzenia ciekawej prezentacji zatytułowanej Niezwykłe Biblioteki Świata przygotowanej przez Ewę Kramarczyk.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2016
26 listopada 2016 r. o godz. 11.00, Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze przy współpracy Biblioteki Szkolnej zorganizowała dla przedszkolaków podróż do Stumilowego Lasu, gdzie mieszkają przyjaciele Kubusia Puchatka.

W wycieczce uczestniczyli Pan Adam Górecki - wójt gminy Czarny Bór,Pani Krystyna Koralewska – zastępca dyrektora GZSP w Czarnym Borze,Pan Grzegorz Łuczko - dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego oraz nauczyciele przedszkola. Dzieci zagrały w grę planszową, odpowiadając na pytania, które dotyczyły przygód Misia. Zwycięska drużyna wraz z uczennicami gimnazjum przygotowała dla wszystkich uczestników małe co nieco – czyli ciasteczka biszkoptowe z miodem.Na zakończenie uczestnicy konkursu plastycznego ,,Mój przyjaciel Kubuś Puchatek” otrzymali nagrody.Oto laureaci:

W kategorii 3-4 latki

I m-sce - Milena Lewandowska

II m-sce - Justyna Karpińska

III m-sce - Julia Dobrzańska

Wyróżnienia:

Leon Biskup

Kamila Gołda

W kategorii 5 –latki

I m-sce– Zuzanna Tomasiak

II m-sce - Michał Krzystek

III m-sce - Amelia Baziak

Wyróżnienia:

Piotr Myśliwiec

Bartek Piwowarski

Julia Kapuła

W kategorii 6 – latki:

I m-sce – Joanna Biskup

II m-sce - Katarzyna Filip

III m-sce– Zuzanna Gądek

Wyróżnienia:

Oliwia Tobiasz

Amelia Gulińska

Zapraszamy do obejrzenia galerii. Prace wykonane przez dzieci wyeksponowane są w holu Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Czarnym Borze.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI
ROK SZKOLNY 2013/14

11 kwietnia 2014 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do grona pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Grupa utalentowanych uczniów z kl. IVA, kl. VB i I, II gimnazjum wystąpiła w inscenizacji pt: "Czy znacie bajkowe postacie?".
Jak podpowiada tytuł była to niezwykła inscenizacja, która wymagała współpracy młodszych dzieci ze starszymi oraz widowni z aktorami. I tutaj pierwszoklasiści wykazali się znajomością bajek oraz odwagą, natomiast aktorzy - znakomitą grą.
Po części artystycznej pierwszoklasiści ślubowali książce, że będą ją chronić i szanować. Ceremonia pasowania na pełnoprawnego czytelnika odbyła się w obecności wielu świadków: zaproszonych rodziców,Wójta Gminy Czarny Bór, grona pedagogicznego z Dyrekcją na czele.

                                                                                                       

                                                                                                                  Nauczyciel bibliotekarz

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych